Jak zrobić dobrą stronę internetową? strony internetowe, projektowanie stron internetowych.

Jak zaprojektować dobrą stronę internetową?

Jak zrobić dobrą stronę internetową?

Aby Twoja strona nie wyglądała jak każda inna strona musisz się trzymać paru najważniejszych zasad. Oto one:

 

1. Projekt strony

Unikaj szablonów czy kopiowania stron internetowych od konkurencji. To, że coś sprawdza się u konkurencji niekoniecznie oznacza, że trzeba to od razu kopiować. Postaw na swoją oryginalność, a na pewno zyskasz w oczach klientów.

 

2. Schludne i intuicyjne menu na stronie

Unikaj w menu własnej strony pstrokatych kolorów czy fantazyjnych fontów (czcionek). Szanuj swój wzrok i swoich potencjalnych użytkowników stawiając na minimalizm.

 

3. Czcionka na stronie

Tak, jak już było wspomniane w pkt.2, prostota w czcionce to zaleta, a nie wada na www. Łatwa do odczytu czcionka ułatwia w zapoznaniu się z treścią strony, czyli z tym, na czym najbardziej Ci zależy – z ofertą.

 

4. Zdjęcia

Zdjęcia na stronie internetowej nie muszą być wykonane przez profesjonalnego fotografa, ważne żeby były dobrej jakości i nawiązywały do branży, którą prowadzisz. Dodatkowo zawsze możesz posiłkować się bezpłatnymi bankami zdjęć do użytku komercyjnego. Przykładem takiego banku zdjęć jest Public Domain Pictures.

 

5. Treści

Content to podstawa każdej strony. Treści na stronie muszą być oryginalne i nie powielane z innych stron. Gdy już będziesz chciał coś zacytować czy skopiować kawałek tekstu z innej strony – koniecznie nie zapomnij o podaniu źródła z linkiem.

 

6. Responsywność czyli strona na telefonie

W obecnych czasach ponad połowa użytkowników internetu regularnie przegląda strony internetowe na telefonie czy dokonuje przez niego zakupów. To wyraźny sygnał na to, aby Twoja strona również była dostępna na urządzenia mobilne.

 

7. Google Analytics

Google Analytics to internetowe narzędzie do analizy statystyk stron internetowych. Warto go skonfigurować pod własną stronę. Dzięki niemu zobaczysz między innymi kto i w jakich godzinach odwiedza Twoją stronę oraz jakie zakładki cieszą się największą popularnością.

 

8. Jak zrobić stronę z Black Cat Studio?

Skorzystaj z formularza kontaktowego i opisz, na czym najbardziej Ci w stronie zależy, jaką branżę będzie ona reprezentować i jacy są Twoi docelowi klienci. My przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę z wariantami do wyboru.

 

Tagi: Projektowanie stron internetowych, Strony internetowe, Black Cat Studio, sklepy internetowe, projektowanie sklepów internetowych, strony internetowe kontakt.