WordPress – strony internetowe

22 czerwca, 2020
wordpress strony internetowe

WordPress – system zarządzania treścią

Czym jest system zarządzania treścią? Dlaczego warto mieć stronę internetową opartą na cms-ie?

Na pewno spotkałeś się już ze zwrotami typu: cms, system zarządzania treścią czy WordPress, podczas szukania informacji na temat tworzenia strony internetowej.
Nie jest w tym nic dziwnego ponieważ obecne strony i sklepy internetowe tworzone są w oparciu o systemy zarządzania treścią (na przykład WordPress, Joomla, PrestaShop czy Drupal).

 

Co to jest CMS WordPress?

WordPress jest obecnie najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (cms-em). Dzięki jego funkcjonalności, korzystają z niego małe, średnie i duże firmy w Polsce i na świecie. Zapewnia on bardzo intuicyjną obsługę strony, z którą poradzi sobie nawet największy laik komputerowy. WordPress umożliwia szybką edycję strony, bez konieczności wprowadzania zmian z kodzie HTML i CSS. Jest to bardzo istotne zagadnienie ponieważ w sprawny sposób użytkownik/administrator strony może dodawać treści i grafiki, dodawać lub zmieniać podstrony czy tworzyć responsywne galerie ze zdjęć.

 

Zalety CMS WordPress to:

1. Intuicyjna obsługa strony – samodzielnie możesz edytować dowolne treści na stronie oraz zmieniać grafiki/zdjęcia.

2. Brak wymogu znajomości języka HTML/CSS – żeby zarządzać stroną nie musisz znać języków programistycznych.

3. Zabezpieczenie panelu administracyjnego strony loginem i hasłem – na własną stronę logujesz się tak jak np. na Facebooka czy maila. A zatem Twoje dane są w pełni bezpieczne.

4. System w języku polskim – panel administracyjny strony stworzony jest w języku polskim co ułatwia użytkowanie.

5. Regularne aktualizacje – WordPress jest regularnie aktualizowany i posiada profesjonalne wsparcie techniczne. W pełni zabezpiecza stronę internetową jak i jej treści.

6. Historia edycji – nie musisz się martwić tym, że możesz popełnić błąd na stronie podczas jej administrowania. Na przykład wpiszesz tekst z błędami czy wkleisz złą grafikę. WordPress zapewnia możliwość cofnięcia dokonanych zmian na stronie w dowolnym czasie.

 

Zatem dla kogo WordPress jest idealnym rozwiązaniem?

Przez swoją prostotę w obsłudze i intuicyjność, to idealne rozwiązanie dla małej lub dużej firmy, blogerów oraz każdej innej osoby, która chciałaby prowadzić własną stronę internetową.

 

Tagi: projektowanie stron internetowych, strony internetowe, tworzenie stron internetowych, strony www. Strony internetowe Łódź, projektowanie stron internetowych Łódź, strony internetowe Warszawa, tworzenie stron www kontakt. WordPress strony internetowe Łódź Facebook, WordPress – strony internetowe, WordPress strony internetowe Łódź.